Social Icons

Pages

24 Mayıs 2010

Kısaca JCVD


Aktörü dünya çapında üne kavuşturan filmler, No Retreat No, Surrender(1986),Bloodsport(1988) ve Kickboxer(1989)'dı (bu filmlerin ünlü şarkılarını, aşağıdaki linkten indirebilirsiniz). JCVD, bu filmlerden sonra büyük bütçeli, Universal Soldier (1992),Nowhere to Run (1993),Hard Target (1993),Timecop (1994),Street Fighter (1994),Sudden Death (1995),Maximum Risk (1996),Double Team (1997) filmlerinde boy gösterdi ancak ilk üç film(Universal Soldier,Nowhere to Run,Hard Target) dışındakiler, hem sinema anlamında hem de gişede hayal kırıklığı yaratmıştı.

Ünlü yönetmen John Woo'nun ilk Hollywood deneyimi Hard Target ile kariyerinin sinema anlamında -belki de- en iyi filmini ceken Van Damme, Sudden Death,Maximum Risk,Double Team gibi filmler ve hemen ardından gelen, başarısız yapımlar, Knock Off (1998),Universal Soldier: The Return (1999) ile gözden düştü, ikinci sınıf ve kalitesiz filmlerin oyuncusu olmaya başladı.

2000'li yıllarda The Hard Corps (2006) gibi kötü bir filmle artık sinemayı bırakması gerektiği hakkında görüşler ileri sürülen Van Damme; 2008'de enteresan bir çıkış yaparak, 'kendisini oynadığı' Fransa/Belçika ortak yapımı JCVD (2008) filmini çekti. Bu filmdeki performansıyla, en iyi aktör dalında aday gösterildiği festivaller bile oldu.Bu sürprizden sonra Van Damme, Universal Soldier: Regeneration (2009) ile -bir devam filmi için ilginç sayılabilir(bazı yorumlara göre Universal Soldier: Regeneration, en az ilk Universal Soldier filmi kadar başarılıydı)- bir bilim-kurgu filmine imza attı.

Ünlü aktörün kendisinin yazıp yönettiği romantik- aksiyon filmi "The Eagle Path" ise, 2010 yazında vizyona girecek.

JCVD Filmografi

JCVD Film Müzikleri

"JCVD Film Müzikleri" içinde yer alan şarkılar

(Bloodsport Soundtrack) Paul Hertzog - Paco vs Dux

(Bloodsport Soundtrack) Stan Bush - Figh to Survive

(Bloodsport Soundtrack) Stan Bush - On My Own- Alone

(Kickboxer Soundtrack) Paul Hertzog - Advanced Training

(Kickboxer Soundtrack) Paul Hertzog - The Eagle Lands

(Kickboxer Soundtrack) Stan Bush - Fight for Love

(Kickboxer Soundtrack) Stan Bush - Streets of Siam

(No Retreat, No Surrender Soundtrack) Kevin Chalfant - Hold on to the Vision in Your Eyes

1 yorum:

  1. Linkler düşmüş ya da virüslü!!!!!!!!

    YanıtlaSil